IDEF’23 rekorların fuarı oldu

– 81 ÜLKEDEN KATILIM: IDEF 23’e 81 ülke ve 3 uluslararası kuruluştan, 187 heyete mensup, 738 heyet üyesi ile 93 üst düzey makam temsilcisi katılım sağladı.

– 100 BİN ZİYARETÇİ: 200’e yakın sistem ve alt sistemin tanıtıldığı fuarı 100 bin kişi ziyaret etti.

– 141 LANSMAN: Fuar süresince yapılan 141 lansman programı, işbirliği protokolü ve sözleşme imza töreni ile bugüne kadar IDEF Fuarları kapsamında gerçekleşen en yüksek sayıda tören yapılmış oldu.

– 56 MİLYARLIK SÖZLEŞME: İmzalanan sözleşmelerin proje hacminin 56 Milyar 400 milyon TL’ye ulaştığı kaydedilirken, yerli ve yabancı katılımcı şirketler, yabancı heyetler ve Türk tedarik makamları arasında karşılıklı teyitli 4 bin 914 resmî ve iş görüşmesinin yapıldığı belirtildi.

Haluk Görgün

IDEF’23 Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı’na ilişkin video mesajda değerlendirmelerde bulunan Savunma Sanayii Başkanı Başkanı Görgün, şunları söyledi: “Savunma sanayiimizin gelişimini aslında dünya barışı eksenine oturtmak istiyoruz. Geliştireceğimiz tüm ürünlerde, dünyanın daha barışık, savaşlardan daha uzak olabilmesi için gayret gösteriyoruz. Dünya barışına hizmet edecek yönde biz çalışmalarımıza devam edeceğiz, gayretle çalışacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x