BAE Emiri Al Nahyan, Londra’da 2.7 milyara malikane aldı

Gökmen Mert KURAL

Dünyanın en büyük enerji üreticilerinden biri olan Birleşik Arap Emirlikleri’ni yöneten Al Nahyan Ailesi, İngiltere’yi mesken tuttu. Amirlik ailesinin iki kardeşi, Ada’da önemli yatırımlara imza attı. BAE Devlet Başkanı ve Abu Dabi Emiri Şeyh Şeyh Muhammed bin Zayed al Nahyan, son dönemde Ada’daki en önemli emlak yatırımlarından birine imza attı. Emir Zayed al Nahyan, 2019 yılında başlayan pandemiden bu yana Londra’nın en önemli malikanesini alan ilk yabancı oldu. Yüzme havuzu, sinema odası, araba asansörü bulunan Chelsea’deki malikane için BAE Emiri, 65 milyon sterlin yani 2.7 milyar TL ödedi.

Zayed el Nahyan, malikaneyi Britanya Virjin Adaları’nda kurulu ve Jersey merkezli bir paravan şirket aracılığıyla satın aldı. Malikane 2000’li yıllarda bir grup iş adamı tarafından eski bir British Telecom santralinin bulunduğu yere inşa edilen üç evden biriydi.

KARDEŞİ ŞAMPİYONU SATIN ALDI

Bilindiği üzere Emir’in üvey kardeşi Mansur bin Zayid bin Sultan bin Zayid bin Khalifa al Nahyan ağabeyinden önce Ada’ya yatırımla ayak basmıştı. BAE Uluslararası Petrol Yatırım Şirketi ve Abu Dabi Yatırım Konseyi’ni yöneten üvey kardeş, Virgin Galactic ve Sky News Arabistan’ın yanı sıra Manchester City Futbol Kulübü’nün sahibi. Üvey kardeşin kulübü satın almasının Manchester City, FA Cup ve 44 yıl sonra İngiltere Premier League şampiyonluğunu, geçen yıl da tarihinde ilk kez Şampiyonlar Ligi’ni kazanmıştı.

patronalrdunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x